KONST / Litografier / Färglitografi 14408300
nr 1440 8300
Jørgen Nash
(1920-2004), Danmark
"Munch". Signerad, numrerad 218/250, daterad 1981. Färglitografi. Bladets mått: 85x60cm, yttermått inklusive ram: 92x67cm
Kondition: slitage, skador
Jørgen Nash, dansk målare född 1920, död 2004.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 20 december 2021
kl 18:42:54
400 kr
600 kr